Przejdź do treści
czwartek, 22 października 2026 · imieniny: Filipa, Kordulii wschód 07:13 · zachód 17:27
reklama

Ceny prądu

Ceny hurtowe na dziś i jutro

Dziś - średnia997,69 zł/MWhmin. 527,71, maks. 1 882,80
Jutro - średnia720,73 zł/MWhmin. 361,89, maks. 1 232,57
jutro 00:0024:00

Informacja pozyskana ze strony www.pse.pl, wg stanu na 2026-10-22 15:19; dane przetworzone (sumy, udziały, wykresy)

Średnie dzienne ceny z 30 dni

DzieńŚredniaMin.Maks.
cz 22.10997,69527,711 882,80
śr 21.10690,40503,521 028,77
wt 20.10802,18475,831 246,77
pn 19.10893,23545,461 912,74
nd 18.10518,11329,68756,78
sb 17.10772,18475,771 153,39
pt 16.10684,335,021 176,03
cz 15.10892,28481,731 739,02
śr 14.10598,40449,62989,36
wt 13.10794,58427,171 664,18
pn 12.10765,84372,831 275,91
nd 11.10487,7569,78904,57
sb 10.10467,34235,99878,04
pt 09.10362,90-99,97942,03
cz 08.10583,44423,91893,42
śr 07.10735,15465,741 225,41
wt 06.10724,65433,951 780,51
pn 05.10641,43138,021 145,16
nd 04.10624,59110,941 070,57
sb 03.10684,91126,861 063,27
pt 02.10721,63152,581 425,46
cz 01.10642,93-342,001 062,45
śr 30.09527,6737,911 082,97
wt 29.09640,71132,751 069,80
pn 28.09593,18-22,141 249,76
nd 27.09480,59-16,49873,47
sb 26.09645,100,571 098,48
pt 25.09847,70560,161 367,05
cz 24.09767,00475,201 304,94
śr 23.09771,82228,181 737,56

Ceny w zł/MWh.

Informacja pozyskana ze strony www.pse.pl, wg stanu na 2026-10-22 15:19; dane przetworzone (sumy, udziały, wykresy)

Polska na tle krajów UE - wrzesień 2026

Średnie miesięczne ceny hurtowe energii. Polska jest na 14. miejscu spośród 25 krajów, licząc od najdroższego. Ceny w złotych po średnim kursie EUR z NBP w tym miesiącu: 4,3446 zł.

#KrajEUR/MWhzł/MWh
1Włochy207,28900,55
2Irlandia183,68798,02
3Węgry178,62776,03
4Rumunia176,05764,87
5Austria173,76754,92
6Słowenia173,19752,44
7Chorwacja172,72750,40
8Bułgaria166,12721,72
9Słowacja163,69711,17
10Belgia156,40679,50
11Grecja156,12678,28
12Holandia152,18661,16
13Czechy150,01651,73
14Polska149,87651,13
15Niemcy145,40631,70
16Luksemburg145,40631,70
17Portugalia143,89625,14
18Francja143,26622,41
19Hiszpania143,23622,28
20Dania141,48614,67
21Łotwa108,53471,52
22Litwa108,44471,13
23Szwecja75,39327,54
24Estonia75,16326,54
25Finlandia57,28248,86

Źródło: Ember (ember-energy.org), CC BY 4.0; dane przetworzone

Ceny prądu dla domów i firm

Gospodarstwa domowe (2500-5000 kWh rocznie)

1. półrocze 2026 (dane wstępne): 1,2724 zł/kWh z podatkami i VAT, 0,6755 zł/kWh bez podatków i opłat (0,2999 EUR/kWh).

1. półrocze 2026: Polska 0,2999 EUR/kWh, średnia UE 0,2832 EUR/kWh (różnica 6 %).

Struktura ceny w 2025 r.: energia 29 %, sieć 28 %, podatki i opłaty z VAT 43 % (UE: 43 / 28 / 29 %).

Firmy (500-2000 MWh rocznie)

1. półrocze 2026: 1,0800 zł/kWh z podatkami i VAT, 0,5357 zł/kWh bez podatków i opłat (0,2546 EUR/kWh).

1. półrocze 2026: Polska 0,2546 EUR/kWh, średnia UE 0,2146 EUR/kWh (różnica 19 %).

Struktura ceny w 2025 r.: energia 35 %, sieć 17 %, podatki i opłaty z VAT 48 % (UE: 49 / 20 / 32 %).

Źródło: Eurostat, nrg_pc_204, nrg_pc_205, nrg_pc_204_c, nrg_pc_205_c, dostęp 2026-10-22; udziały i przeliczenia własne