Sondaż: ponad połowa ankietowanych uważa, że Ziobro nie powinien ubiegać się o azyl
Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadził dwa sondaże dotyczące obecnej sytuacji Ziobry i jego ewentualnej przyszłości procesowej. „W pierwszej kolejności zbadał, czy Zbigniew Ziobro powinien pójść w ślady Marcina Romanowskiego i ubiegać się o azyl na Węgrzech” - podaje portal Radia ZET.
Zdecydowanie tak – odpowiedziało 18,7 proc. Polaków. Raczej tak – 14,3 proc. Raczej nie – 20,2 proc. Zdecydowanie nie – 36,7 proc. Nie wiem/trudno powiedzieć – odpowiedziało 10,1 proc. - wynika z badania.
Drugi sondaż przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Radia ZET dotyczył ewentualnego zastosowania prawa łaski przez prezydenta w tej sprawie. Polacy zostali pytani, czy jeżeli Ziobro zostałby skazany, to prezydent Karol Nawrocki powinien go ułaskawić. Zdecydowanie tak – odpowiedziało 20,1 proc. badanych. Raczej tak – 11,8 proc. Raczej nie – 13,5 proc. Zdecydowanie nie – 39,6 proc. Nie wiem/trudno powiedzieć – 15 proc. - wynika z badania.
Badanie ogólnopolskie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), w dniach 7-8 listopada 2025 roku, na reprezentatywnej próbie 1067 Polaków. (PAP)
kno/ jpn/
Polska, Warszawa




