reklama
kategoria: Polityka
20 grudzień 2025

Rabenda: w styczniu prezydent Nawrocki powoła Radę ds. Naprawy Ustroju Państwa

zdjęcie: Rabenda: w styczniu prezydent Nawrocki powoła Radę ds. Naprawy Ustroju Państwa / Prezydent Polski Karol Nawrocki bierze udział w wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Łotwy po ich spotkaniu w Rydze, Łotwa, 11 grudnia 2025 r. EPA/TOMS KALNINS Dostawca: PAP/EPA.
Prezydent Polski Karol Nawrocki bierze udział w wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Łotwy po ich spotkaniu w Rydze, Łotwa, 11 grudnia 2025 r. EPA/TOMS KALNINS Dostawca: PAP/EPA.
Minister w Kancelarii Prezydenta RP Karol Rabenda poinformował w sobotę, że w styczniu prezydent Karol Nawrocki powoła Radę ds. Naprawy Ustroju Państwa.
REKLAMA

O terminie powołania Rady ds. Naprawy Ustroju Państwa prezydencki minister powiedział na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- To jest część Narodowej Rady Rozwoju, gdzie będzie Rada do spraw ustrojowych, naprawy systemu i ona będzie powołana w styczniu - przekazał Rabenda.

O zamiarze powołania Rady ds. Naprawy Ustroju Państwa prezydent poinformował wygłaszając orędzie 6 sierpnia br.

„W celu rozwiązania problemu ustroju państwa przy Pałacu Prezydenckim powołam Radę ds. Naprawy Ustroju Państwa. (...) Zaproszę oczywiście do tej Rady przedstawicieli wszystkich środowisk politycznych, zaproszę akademików, zaproszę te osoby, którym troska o państwo polskie i nasz ustrój prawny jest bliska i wierzę, że pałac prezydencki stanie się miejscem dialogu, miejscem dyskusji o konsekwentnej naprawie ustroju Rzeczypospolitej Polskiej" - powiedział wówczas prezydent.

O konieczności powołania Rady prezydent wspominał później m.in. na początku października w liście do uczestników konferencji „75 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka – doświadczenia sędziów sądów administracyjnych”, zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie.

„Nasza historia pokazuje (...), że nawet w najtrudniejszych czasach naród polski potrafił zachować wierność ideałom wolności i sprawiedliwości. To dziedzictwo powinno inspirować nas także dzisiaj – w chwilach, gdy wymiar sprawiedliwości wymaga obrony i przywrócenia pełnej równowagi. Dlatego – jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – w najbliższych tygodniach powołam Radę ds. Naprawy Ustroju Państwa" - napisał wówczas prezydent. (PAP)

mt/ ktl/



Polska, Warszawa

PRZECZYTAJ JESZCZE
Zamieszczone na stronach internetowych portali działających w grupie Twoje-Miasto materiały sygnowane skrótem „PAP” objęte są ochroną polskiego i międzynarodowego prawa własności intelektualnej. Jakiekolwiek wykorzystanie tych materiałów, w tym w celu eksploracji tekstów i danych, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dotyczącymi dozwolonego użytku osobistego, jest zabronione.
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce